Local Breeweries & Wineries

Kdo u nás dělá pivo a kam si vyrazit na skleničku dobrého vína? Lokální pivovary a vinaři na Zlínsku a Luhačovicku jsou. Tady je najdete. 

Pivovary

Náš tip: Na lokální piva si zajděte buď přímo do pivovarů nebo se stavte ve zlínské hospodě Zelenáčova šopa, kde je mají pravidelně na čepu. 

Zlínský švec Malenovice

V Malenovicích pod hradem se pivo vařilo snad od nepaměti, ostatně co by to bylo za hrad, kdyby u něj nebyl pivovar? Dnes se tu vaří zlínské pivo, které můžete ochutnat v řadě hospod. Nejlépe ale myslím chutná právě tady. 

Vraník Trnava

Penzion s pivovarem, kde se vaří pivo už sedmým rokem. Tohle je naprosto tajný tip, o kterém málokdo ví. 

Pivovar Hrádek Slavičín

Každá z původně samostatných obcí - Slavičín i Hrádek na Vlárské dráze - měla svůj pivovar. Ani jeden z pivovarů se však nedochoval. Výroba v pivovaru ve Slavičíně zanikla v roce 1908 a po čase byla jeho budova stržena, aby uvolnila místo nové výstavbě. Pivovar v Hrádku na Vlárské dráze ukončil výrobu v roce 1874 a obec na jeho základech vybudovala školu. Dnes na něj navazuje pivovar nový. Běžte ochutant. 

Vinařství

Vinařství Juřeník & Žďárský

Myslím, že o nich ještě hodně uslyšíme. Tihle dva mladí vinaři vrací vinařskou tradici do Uherského Brodu, dělají vína šetrně k přírodě, nejčastěji naturální a naprosto jedinečná. Mají také jako jedni z prvních v Čechách betonové vejce, ve kterém víno zraje. 

Bylinková vína Valašský produkt

Vína z bylinek karpatských strání a luk, které tu sbírají Honza s Kristýnou. Jejich vína získala několik světových ocenění, navíc je můžete ochutnat v těch nejlepších barech v Čechách a na Moravě. 

  • Local Breeweries & Wineries

V okolí také najdete