Local Products

My tady na Zlínsku a Luhačovicku máme velké štěstí. Pro lokální dárky prostě nemusíme chodit daleko. Kraj je to rozmanitý, lidé nápadití. Tolik krásných a dobrých věcí se tady vyrábí a prodává. A věřte, že když nakoupíte od místních, uděláte radost víc než jednomu člověku. Děkujeme, že podporujete lokální výrobce a prodejce.jedlé dárky Zlínsko a Luhačovicko

Naše tipy na jedlé a tekuté dárky

 • Bistrotéka Valachy (Zlín) - kuchaři a cukráři z Bistrotéky čas neztrácí. Během nucené pauzy vymysleli unikátní kolekci jedlých vánočních dárků, která čítá celkem 11 výrobků. Mezi nimi najdete škvarky v sádle, pečený vánoční čaj, sněhové pusinky, valašské cantuccini nebo vánoční karamel.
  - Kavárna v Myslivně (Luhačovice) a Café Malá scéna (Zlín) - v otevřeném okénku koupíte výborný vaječný koňak, slaný karamel, krabičku s domácími perníčky nebo s vanilkovými rohlíčky.
  - Ekofarma Javorník (Štítná nad Vláří) - tady vám umí připravit dárkový balíček s domácími bio sýry, paštikami a dalšími dobrotami, které se vyrábí přímo tady na farmě
  A.K. CIDER (Vizovice) - výrobou jablečného „burčáku“ (moštu) se vizovjané zabývali odjakživa. Přes e-shop si objednáte nejen místní Cider, ale taky ovocné víno nebo mátový sirup.
  - Fiery Bean Otrokovice - co je nám na otrokovickém kávovém svatostánku sympatické, je čistá poctivost, se kterou se tu nejenom dělá káva, ale také přistupuje ke všemu, co s kávou a pražírnou souvisí. Sem si pojďte pro kávová zrna.
  - Kafec Zlínský (Zlín) - balíčky s výběrovou kávou na espresso i filtrované přípravy tu čekají jen na vás stejně jako dárkové karty, které lze nabít na libovolnou částku. Třeba na takovou, která pokryje kávu na každý den roku 2021.
  - MIMA Coffee Roastery (Uherský Brod) - z nové kavárny s pražírnou si odnesete kávu na filtr, třeba takovou kávu, která prý chutná po horalkách nebo nějakou specialitu, jako jsou 12 hodin macerované kávové třešně.šťastná vejce pronájem slepičky Pro slepičí kvoč
 • Speciální jedlý dárek: Pro slepičí kvoč (Brumov - Bylnice)
  Víte, že můžete někomu k Vánocům pronajmout slepičku, která mu bude celý rok snášet šťastná domácí vejce? Slepičky tady žijí v těch nejlepších podmínkách, přijeďte se podívat.

Zlínlover hrnečky

Naše tipy na Hrnečky a keramiku

- Zlín lover hrnečky (Zlín) - Turistické informační centrum je v současné době otevřené vždy během úředních hodin, tedy pondělí a středa (9 - 11 a 14 - 17). Právě tady koupíte kouzelné porcelánové hrnečky pro všechny milovníky Zlína.
- Kavárna v Myslivně a Café Malá scéna (Luhačovice a Zlín) - plecháčky na punč se budou během zimy určitě hodit
- Keramika z Jizby Luhačovice - na kávu, na čaj, na med, na cesty. Věříme, že tyhle tradičně moderní šálky a hrnečky vás dostanou stejně, jako dostaly nás.keramika Jizba Luhačovice

Naše tipy na dárky pro zdraví

- Vincentka (Luhačovice) - nově jsou produkty Vincentky i na e-shopu, a to včetně dvou speciálních dárkových balíčků pro zdraví z Luhačovic.
- Květomluva (Vlachovice) - z dřevěné sušírny Sv. Františka vychází bio bylinné čaje i originální bylinné elixíry a sirupy.barefoot Zlín

Naše tipy na něco na sebe

- Papuče z Valašských Klobouků - třeba od paní Ročákové. Papučářství patřilo k Valašským Kloboukám od pradávna.
- Recyklovaná móda Jany Lörinczové (Nedašov) - Jana své autorské kousky šije z kvalitních materiálů použitých nebo z nepoužitých dlouho ležících a také z materilálů nových, nejraději české výroby a přírodních.
- Modest Apparel (Zlín) - tyhle kousky jsou vyrobené z vysoce kvalitních materiálů. Za každý prodaný produkt vysadí Modest Apparel strom. 
- Autorská móda Bioga (Zlín) - originální, autorské kousky, tvořené s láskou nejlíp jak to jde. 
- Slow fashion SUTU (Zlín) - neboli pomalá móda, jejímž hlavním smyslem je výroba oblečení jednak z lokálních materiálů a také tvorba limitovaných upcyclovaných kolekcí
- Batohy Playbag (Zlín) - designové batohy, kabelky, peněženky. Playbag si zakládá na česká řemeslné tradici a designu s využitím nových technologií a kvalitních materiálů.
- Barefooty ZKAMA (Zlín) - Ingrid vyrábí barefooty na míru. Vybrat si ale můžete z už navržených párů na jejím eshopu. 
- Tenisky KAVE Footwear (Zlín) - tyhle tenisky jsou vyrobené z odpadních či zbytkových materiálů s důrazem na minimální ekologickou stopu. Koupíte tu unikáty vyrobené z kávové sedliny i 100% vegan tenisky.  KAVE footwear Zlín

Naše tipy na dárky pro děti

- Stolní hra s baťovskou tématikou (Zlín) - od budíčku v 6.00 přes práci v továrně a studium až po večerku vás hra provede životem učňů firmy Baťa. Hru koupíte v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně, ve 14. budově Baťova institutu
- Retro hračky od Fatry (Napajedla) - nafukovací dětské sedací hračky ve tvaru zvířátek, které navrhla Libuše Niklová ve Fatře Napajedla, patří k ikonám českého designu.
- Lojzíkův krámek (Zlín) - v knize, v pexesu i jako plyšového kamaráda teď můžete darovat oblíbené prasátko Lojzíka z Filmového uzlu 
- Můj první zápisník (Valašské Klobouky) - v tomhle zápisníku děti čeká více než 80 činností spojených s přírodou, počítáním, kreslením, grafomotorikou, poznáním rostlin, příběhů básniček, objevování světa fyziky, jóga, recepty a další inspirace.
- OWL BOARDS (Zlín) - tohle je náš žhavý tip pro dospívající děti i pro dospěláky. Skaters značka vyrábí desky na skejty, komplet skejty, ale taky designový merch.Desková hra Zlín Muzeum jihovýchodní Moravy

Naše tipy na nejen knižní dárky

- Baťa na všech kontinentech - jestli hledáte vhodný exkluzivní dárek pro baťovské nadšence, je tato kniha správnou volbou. Knihu letos vydala Univerzita Tomáše Bati.
- 99 sladkých teček Marie Baťové - darujte 99 variant prvorepublikových dezertů, které si vychutnával i největší obuvník světa
- Kolekce Baťa - nejen knihou potěšíte baťovské nadšence. Na e-shopu Nadace Tomáše Bati vás čekají propisky, tužky, plakáty i cestovní hrnky. 
- Předplatné časopisu Prostor Zlín - odborný časopis, který vychází čtvrtletně. Jeho vydavatelem je Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, která při přípravě spolupracuje s předními českými i slovenskými umělci, kurátory a dalšími odbornými pracovníky galerijních institucíRadun Luhačovice dárkový poukaz

Naše tipy na Zážitkové suvenýry

- Boutique hotel Radun (Luhačovice) - hotel, wellness, gastronomie. S vánočním poukazem z Radunu darujete prvorepublikovou atmosféru a perfektní služby.
- Zámek Wichterle (Slavičín) - hotel a pivní lázně. I sem můžete své blízké dárkem poslat na zaslouženou dovolenou, tentokrát do romantické zámecké atmosféry .
- Hotel Tomášov (Zlín) - hotel a wellness. Dárkový poukaz vám s radostí připraví i ve zlínském Hotelu Tomášov. 
- Masáže Fyzio Garden (Zlín) - darujte svému blízkému odpočinek a relax ve formě masáže. Vybrat si můžete z 50, 80 nebo 100 minutové masáže. 
- Kurzy vaření (Zlín) - Bistrotéka Valachy nabízí kurzy vaření. Věnujte svým blízkým zážitek plný chutí a zábavy, na kterém se přiučí kulinářskému umění 
- Městské divadlo Zlín - poukazy na představení vám i tady rádi vystaví

Doplňujeme na základě vašich doporučení

Kalendář Rok toulek kolem Valašských klobouk od fotografa Honzy Zainera. Objednáváte ho přímo u Honzy ve FB zprávách.

A spousta dalších. Naše úplně první vánoční tipy najdete v článku Tipy na dárky ze Zlínska a Luhačovicka. Všechny jsou pořád aktuální, určitě si je taky projděte.
Máte tip na projekt, výrobek nebo zážitek, který jste v seznamu nenašli a o kterém podle vás stojí za to vědět? Napište nám do zpráv na našem Facebooku nebo do Directu na Instagram. Díky za to!

 • Local Products

V okolí také najdete