Bistros & bars

Bistra, to je naše oblíbená disciplína. Pár opravdu pěkných u nás vyrostlo. Tady je máte jako na dlani. 

Bistro Na Kopci Bojkovice

Tohle je úkaz! Na starém statku nad městečkem Bojkovice vyrostlo bistro, kde se dělají naprosto jedinečné zapečené sendviče s trhaným masem a jinými dobrotami. Dáte si tu kávu, domácí dezert, pivo nebo skleničku vína, sedíte si v barevném lehátku a koukáte na zámek na protějším kopci. Může být něco lepího? 

Bistro U Dálnice Kudlov

Časty cíl zlínských nedělních výletů. Dá se sem dojít pěknou procházkou nebo přijet trolejbusem a projít se pak pěkně domů. Špatně se hledá, ale kdo našel, rozhodně nelituje. Jsou vyhlášení. 

Zralé Bistro Zlín

Tady prostě umí vařit. Romana si udělala rekvalifikaci, otevřela si tohle bistro a vaří zeleninová jídla, která jsou naprosto bezkonkurenční. Nejednou se sem staví vyhlášení kuchaři z Austrálie nebo Ameriky, aby u Romany mohli chvíli vařit. 

Bůrger Zlín

Maso z lokální farmy, výběr i nemasových burgerů a naprosto dokonalá poloha u zlínského parku z Bůrgeru dělá snad nejnavštěvovanější bistro u nás. Ostatně zkuste to v létě sami. Pivo z baru Pštros, který je hned vedle, burger odtud a pohodička v parku. 

Kornutérie Valachy

Věci do ruky umí udělat v Kornutérii v Obchodním domě Zlín. Maso, bramborky, řízečky i sladké vám tu naservírují do elegantních kornoutků a vy si můžete jít po svých. Třeba se usadit na vedlejší Gahurův prospekt a kochat se západem slunce nad městem. 

Sushi Hoshi

Tenhle sushi bar kluci otevřeli teprve nedávno. Tedy bar. Fungují přes rozvoz, ale dělají takové sushi, jaké jste snad ještě neměli. Jen tak dál, kluci! 

Pholévkárna

Maličká pholévkárna, kde si dáte nejen pho, ale také buncha, bum-bo-nam-bo a další vietnamské pecky. Umí to tady opravdu skvěle, můžete si vzít jídlo s sebou nebo si ho sníst přímo tady. 

Tož Tacos Zlín

Jak se říká tady u nás, tohle je v TOPU. Tacos, quesadillas nebo buritos v různých variacích, rychle do ruky a uvidíte, jak vám bude chutnat. Po úsvitu asijské kuchyně jsme rádi, že k nám konečeně zavítala i ta mexická. 

Faency Fries Zlín

Hranolky, které byste našli skoro v každém českém městě. Není divu. Franšíza Faency Fries se fakt povedla, k hranolkám mají úžasné omáčky, a na stěne pověšenou bramboru měsíce. 

Bary

Barů bychom u nás klidně mohli mít víc, to uznáváme. I tak ale pro vás máme seznam míst, kam si zajít na dobrý drink, na pivo nebo posedět s přáteli. Takže kam do dobrého baru ve Zlíně nebo Luhačovicích? 

Bar 1931 Zlín

V nově opraveném Obchodním domě Zlín najdete podařený Bar 1931. Na drincích si tu dávají záležet, pořád vymýšlí něco nového. Dělají tu degustace, dostanete tu něco malého k jídlu a skvěle se tu sedí. 

Retro Zlín

Přímo na zlínském náměstí je bar Retro, kam se chodí nejen na drinky, ale také na pořádné ranní snídaně v americkém stylu. Kdybyste se tu náhodou večer pokazili, ráno vás tu napraví. 

Sklep 33 Zlín

Také na náměstí, ale pro změnu pod úrovní chodníku najdete dnes už klasický bar Sklep 33. Chodí sem studenti i Zlíňáci, večer to tu žije čilým hospodským ruchem. 

Blok 12 Zlín

Bar, kde se pravidelně pořádají hudební akce a koncerty. Stylový interiér, plno lidí a místo, kam se chodí za kulturou, za drinkem nebo jenom tak rozjímat. 

Pštros Bar Zlín

Jestli nějaké místo opravdu ožilo, je to bar Pštros. Najdete ho na kraji parku, do kterého se tak nějak přirozeně rozlévá. V létě tu jsou DJs nebo koncerty a díky symbíóze s vedlejším bistrem Bůrger tady můžete strávit opravdu hodně času. 

Lobby bar Alexandria Luhačovice

Sem se chodí na elegantní poobědové drinky, na kávičku nebo na něco dobrého. Kavárna s barem připomíná elegantní staré dobré časy a dobře se tu o vás také postarají. 

Domino Luhačovice

Na kolonádě ve Společenském domě najdete noční bar Domino. Chodí se sem hlavně tančit, dát si skleničku a trochu si ty lázně užít. 

Elektra Luhačovice

Oblíbená diskotéka a centrum nočního života v Luhačovicích. Kdo nebyl v Elektře, nemůže tvrdit, že byl v Luhačovicích. 

 

  • Bistros & bars

V okolí také najdete