Galeries

Na galerie je bohatý především Zlín. Najdete tu velkou krajskou galerii, která pořádá pravidelné Salony mladých, najdete tu maličké galerie v garáži nebo v prodejně s optikou. 

Zlín

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně

Naše největší galerie. Najdete ji v budově 14 | 15 Baťův institut, v krásně zrekonstruovaných budovách bývalé baťovské továrny. Stálou expozici moderního umění doplňují pravidelné výstavy nejen v galerii, ale také v komorním Grafickém kabinetu. Kromě toho tu mají pravidelně pro děti program Galeřiště. 

Galerie Kabinet T

Stálice zlínské galerijní scény. Funguje už 13 let a za tu dobu se tu vystřídaly jedinečné výstavy. Najdete ji trochu zastrčenou na kraji továrního areálu, ale určitě ji nesmíte minout. 

Photogether Gallery

Začínala už před 10 lety a provozují jí studenti nedaleké Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, obor Reklamní fotografie. Výstavy jsou odvážné, vernisáže nespoutané. Aby také ne, když sídlí v bývalém protiatomovém krytu pod zlínskou poliklinkou. 

Galerie Garáž

Obyčejná garáž za řekou v obyčejné zlínské čtvrti. I tady se může dařit umění. Provozují ji Vojtěch Skácel a Helena Ťapajnová na Burešově. Když musí být zavřeno, prostě vyrobí prosklené dveře, abyste si mohli galerii v klidu prohlédnout i tak. 

 

Galerie G18 

Univerzitní galerie, která sídlí v nové budově Evy Jiřičné. Střídají se tu studentské práce, mezinárodní výstavy, dělají se tu komentované prohlídky, workshopy, spolupracují tu s místními. Místo pro mladé umění je právě tady. 

Evangelický kostel Zlín

Jak už tak evangelické kostely bývají, ani tenhle není přeplácanou stavbou, kde se bojíte nahlas vydechnout. Naopak. Je to elegantní prostor, který má ve foyer i svou vlastní galerii, kde se střídají renomovaní čeští umělci. Zapojuje se také do Galerijní a muzejní noci, Noci kostelů a dalších akcí. 

Galerie Komnata

Nebýt Komnaty, není tady nic. Bývala tu trafika, prodávaly se tu korálky a bývala tu i akvaristika. Dnes si prostor pronajal Tomáš Krejčí a dělá tam malé komorní výstavy, které často zasahují do veřejného prostoru tím, že ze zastávky v noci svítí nebo jinak upozorňují na to, že tu maličká galerie je. 

Galerie Václava Chada

Na zámku ve Zlíně vznikla moderní galerie Václava Chada jako pocta mladému muži, malíři nevšedního talentu a člověku nevšedního osudu spojeného se Zlínem. Byl to člověk, který za svůj občanský postoj zaplatil tu nejvyšší možnou cenu. Galerie nesoucí jeho jméno reprezentuje jak vztah k výtvarnému umění ve Zlíně, tak i vztah k lidem okolo, schopných pozoruhodných činů a obětí.  

 

 

  • Galeries

V okolí také najdete