Vizovické vrchy

Vizovické vrchy mají pro Čechy zvláštní význam. Říká se o nich, že jsou Valašským královstvím, a to znamená především hodně slivovice a pořádného jídla. Pro nás turisty to jsou nádherně zvlněné kopce Vizovických vrchů, kde potkáte staré chaloupky na stráních, pasou se tu ovečky i krávy, v lesích rostou houby. Celým pohořím vede hřebenovka značená modrou turistickou značkou o délce asi 35 km.  

Poutní kostel Malenisko

Jen kousek od Luhačovic stojí pod horami pěkně schovaný starý poutní kostelík. Nad vesničkou Provodov najdete známé poutní místo Malenisko s kostelem Panny Marie Sněžné a s pramenem léčivé vody. Nad ním vede lesem křížová cesta a pěknou procházkou se dostanete až do Luhačovic. Jezdí sem z Luhačovic městská doprava, abyste se nemuseli vracet pro auto. Stačí si najít jízdní řád v české dopravní aplikaci Idos

Vrch Komonec

Nad Luhačovickou přehradu se tyčí vrch Komonec. Místní sem rádi pořádají procházky, ale vedou sem také bajkové trasy značené jako Velký lázeňský okruh. Můžete vyrazit od hotelu Vega a udělat si výlet na celý den. 

Spletený vrch

Ze Spleteného vrchu jsou krásné výhled na celé Vizovické vrchy. Leží na trase naučné stezky, a právě tudy také vede páteřní turistická trasa. Jezdí sem bajkeři, chodí sem turisté a je křižovatkou na trase mezi Vizovicemi a Luhačovicemi. 

Janova hora

Janova hora je jen kousek od srdce Vizovických vrchů, městečka Vizovice. Na jejím úpatí kdysi stával panský dvůr, který měl sloužit jako hospodářské zázemí vizovickému zámku. Dnes je tu nově postavená romantická zřícenina Janův hrad. 

Vrch Klášťov

Klášťov je prý Valašský Olymp. Bývalo tu keltské oppidum a dodnes se tvrdí, že tu sídlí valašští bohové. Tak či tak je to super tip na výlet krásnou valašskou krajinou. 

Vypálená osada Ploština

Pohnuté osudy lidí, kteří žili jako chudobní pasekáři na loukách daleko od civilizace, můžete poznat na Ploštině. Dnes tu do nebe ční betonový památník, kteří připomíná, že osadu Ploština v roce 1945 vypálili Nacisté. Je to zvláštní a tiché místo, Jedno z několika. Podobný osud totiž potkal také nedaleké Vařákovy paseky nebo Prlov. 

Lačnovské skály

Jedinečný soubor sklaních útvarů, mezi kterými se můžete jen tak potulovat, to jsou Lačnovské skály. Soubor skal doplňuje také lovecký zámeček Trubiska a nedaleké Muzeum vypálených usedlostí Vařákovy paseky. 

  • Vizovické vrchy

V okolí také najdete