Eat & drink

Get your blood pumping with a traditional Czech spirit produced right on the spot, savor warm and crunchy spa wafers, treat yourself to a classy experience in high-end restaurants, discover the charm of new-wave city cafés or grab a quick bite in new and unconventional bistros set on meadows and inside mountain cabins. Czechs are a nation of beer drinkers – visit one of the many local breweries and try their best beer specialties.

Zlin

To, co si ve Zlíně opravdu užijete, jsou kavárny, bistra a bary. Prakticky celý den se dá strávit v Bistrotéce Valachy - ranní káva v kavárně, k obědu něco malého s sebou v Kornuterii, večer domácí večeře v restauraci. 

Z kaváren nesmíte minout Kafö Zlín, Kafec Zlínský, Café Malá scéna, kavárnu Archa nebo Ebe Café na Mladcové. 

Na rychlý oběd chodíme do Pholevkarny, do Zralého bistra nebo Bůrgeru, na drink zase do baru 1931, do Budvarky, do Blok 12 nebo PUOR. Zkuste taky Sushi Hoši. 

Velkolepé večeře si dejte v LaVilla, penzionu UNO, na Tomášově, v Kolibě U Černého medvěda, v Lesním hotelu nebo U Johana. 

Luhačovice

Začněte na lázeňské kolonádě. Tady to rozhodně nezkazíte kalíškem vody Vincentky z léčivého pramene. Proložte to kávou a zákuskem v Salon de thé, na oběd se stavte v restauraci Racek a po obědě si dejte ještě teplý lázeňský oplatek v ulici dr. Veselého. 

Naše nejoblíbenější kavárny jsou Denní bar Alexandria, Salon de thé, Myslivna Luhačovice, Jizba Luhačovice a Lázeňská káva, kde je i malá pražírna. Hned naproti je také rozkošná sýrárna Easy Cheesy. 

Z restaurací doporučujeme Republiku v hotelu Radun, Symfonii v hotelu Augustiniánský dům, Francouzskou restauraci v hotelu Alexandria. 

Valašské klobouky

Valašské Klobouky jsou městečko schované pod úbočími Bílých Karpat. Je to nádherný kus historie, kde se potkává secese s lidovou architekturou, lidé tu jsou tak nějak víc opravdoví a jídlo pořádné. 

Stavte se do opravdu lokální restaurace Beseda na náměstí ve Valašských Kloboukách, kde se občas pořádají i koncerty nebo divadla. 

Doporučujeme také Bistro Na Kopci v nedalekých Bojkovicích. 

Uherský Brod

V Uherském Brodě najdete hned u nádraží skvělou, i když docela dobře schovanou restauraci Panoptikum. Leží v domě, který je přímo naproti mostu vedoucího nad nádražím směrem k nákupní zóně. Pečou si tady i svůj vlastní chleba. 

V centru je hned několik kaváren, mezi nimi doporučujeme třeba kavárnu s pražírnou Mima Coffee Roastery. 

Je tu vyhlášená čokoládovna Janek, je tu pražírna Jamai Coffee a je tu excelentní Vinařství Juřeník & Žďárský